Connect with us

CAVALIADA po raz pierwszy w Sopocie!

Sport i wyścigi

CAVALIADA po raz pierwszy w Sopocie!

Wystarczająco długo czekaliśmy na powrót CAVALIADA Tour w jej pełnym i uwielbianym wydaniu. Możemy już oficjalnie potwierdzić złożenie wniosków do Polskiego Związku Jeździeckiego o organizację halowego cyklu zawodów w skokach przez przeszkody, powożeniu, ujeżdżeniu oraz WKKW w trzech dobrze znanych przez widzów i zawodników lokalizacjach: Warszawie, Poznaniu, Krakowie oraz w jednej nowej – w Sopocie.

Cały cykl CAVALIADA rozpocznie się tym razem w listopadzie, a zakończy w lutym. Dzięki temu bardziej efektywnie wypełnimy sezon halowy, którego kumulacja przypada na końcówkę i początek roku. Po raz pierwszy CAVALIADA Tour 2021/2022 rozpocznie się w stolicy Polski, w Centralnym Ośrodku Sportu Torwar. Będzie to wyjątkowa edycja, ponieważ CAVALIADA Warszawa w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie. Pierwsze zawody w ramach naszego cyklu odbyły się tam w 2012 roku.
W grudniu tradycyjnie zapraszamy na Międzynarodowe Targi Poznańskie, a już w styczniu powitamy wszystkich w nowej lokalizacji, hali widowiskowo-sportowej ERGO-ARENA mieszczącej się na granicy dwóch miast: Sopotu oraz Gdańska.

Sopot jako piękne, nadmorskie miasto, jednocześnie mocno powiązane ze sportem jeździeckim był dla Międzynarodowych Targów Poznańskich naturalnym obiektem zainteresowania. Olbrzymim atutem pod kątem realizacji CAVALIADY w Sopocie jest również ERGO-ARENA, która pozwoli zapewnić komfort startu zawodnikom oraz świetne warunki dla publiczności.

Wielki finał cyklu CAVALIADA odbędzie się po raz pierwszy w Krakowie. TAURON Arena, sprawdzona już dwukrotnie przez zawodników i kibiców, gościć będzie najlepszych jeźdźców, którzy powalczą w finale CAVALIADA Tour oraz w finale Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata w skokach przez przeszkody.

Kalendarz CAVALIADA Tour 2021/2022

  • CAVALIADA Warszawa 11-14.11.2021
  • CAVALIADA Poznań 16-19.12.2021
  • CAVALIADA Sopot 20-23.01.2022
  • CAVALIADA Kraków 17-20.02.2022

Wydarzenia z cyklu CAVALIADA Tour to synergia trzech obszarów: SPORT, SHOW i TARGI. Organizatorzy planują utrzymać formułę programową znaną z imprez odbywających się w poprzednich sezonach. Propozycje zawodów pojawią się już niebawem. Sprzedaż biletów zostanie uruchomiona w połowie września. Wtedy też ruszą zapisy do Programu Wolontariat.

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 80 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XXII Nr 1 (80) Zima 2024

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Tofi Horses
eHorses
Purina
Equishop
Energys
De Heus Polska
Equishop
Cavalor
Smarthorse

Artykuł sponsorowany

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę