Connect with us

CAVALIADA i Kraków muszą poczekać

Sport i wyścigi

CAVALIADA i Kraków muszą poczekać

Ze względu na decyzję Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, spowodowanej rozprzestrzenianiem się wirusa Equine Herpes Virus (EHV-1), CAVALIADA Kraków nie odbędzie się w terminie 11-14.03.2021.

Print Friendly, PDF & Email

Międzynarodowa Federacja Jeździecka ze skutkiem natychmiastowym odwołała zawody międzynarodowe w 10 krajach Europy, w tym w Polsce, do 28 marca 2021.

Odwołanie zawodów w Europie nie było łatwą decyzją szczególnie biorąc pod uwagę, jak bardzo kalendarz FEI został dotknięty przez pandemię COVID-19. Jest to prawdopodobnie najbardziej poważny wybuch epidemii, z jakim mieliśmy do czynienia w Europie na przestrzeni ostatnich dekad. Nasza decyzja opiera się na jasno określonych epidemiologicznych czynnikach ryzyka. Ten szczep wirusa jest wyjątkowo agresywny i już spowodował śmierć wśród koni oraz dużą liczbę ciężkich przypadków klinicznych. Musimy zapewnić naszym koniom bezpieczeństwo.

mówi Sekretarz Generalna FEI, Sabrina Ibáñez

Zawody zostały odwołane w następujących krajach: Francja, Hiszpania, Portugalia, Belgia, Włochy, Austria, Polska, Holandia, Niemcy, Słowacja. To oznacza, że zawody CAVALIADA Kraków 2021 – finał LEC Pucharu Świata w skokach przez przeszkody, zaplanowane na 11-14 marca nie odbędą się.

Niestety ze względu na obecną sytuację nie możemy zorganizować Finału LEC Pucharu Świata, na który wszyscy czekaliśmy i do którego przygotowywaliśmy się od wielu miesięcy. Rozumiemy decyzję Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej i w pełni jednoczymy się z całym środowiskiem jeździeckim mając nadzieję, że dzięki tym ograniczeniom, szybko zahamujemy rozprzestrzenianie się wirusa. Zależy nam na tym, aby zawodnicy mogli jak najszybciej wrócić na areny międzynarodowych zmagań i przygotować się do startu w Igrzyskach Olimpijskich. Mamy również nadzieję, że już wkrótce wszyscy ponownie spotkamy się na Cavaliadzie.

mówi Filip Bittner, wiceprezes Zarządu Grupy MTP,
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego CAVALIADA Tour

Pełne oświadczenie Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej TUTAJ.

Print Friendly, PDF & Email

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 73 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XX Nr 2 (73) Wiosna 2022

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Smulders
Tofi Horses
nuba equi
Unipasz
FizjoFit Animal - rehabilitacja zwierząt
eHorses

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę