Connect with us

Animal Training Methods 2018

Patronaty

Animal Training Methods 2018

W imieniu organizatorów zapraszamy na II edycję Międzynarodowej Konferencji dotyczącej Szkolenia Zwierząt – Animal Training Methods 2018, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2018, w Warszawie.

Wydarzenie organizowane jest przez: Etologiczne Centrum Szkoleniowo Doradcze – Ethoplanet, Polskie Towarzystwo Etologiczne oraz Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Celem Konferencji jest przedstawienie biologicznych podstaw i mechanizmów treningu zwierząt towarzyszących, gospodarskich i dzikich. Konferencja przeznaczona jest między innymi dla naukowców zajmujących się behawiorem zwierząt towarzyszących, miłośników etologii, ale przede wszystkim dla praktyków zajmujących się treningiem i terapią: trenerów i opiekunów zwierząt w ogrodach zoologicznych, behawiorystów, trenerów psów, zoopsychologów, czy też weterynarzy i zootechników, chcących poszerzyć swoje kwalifikacje – w tym roku Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna przyznała wydarzeniu 25 punktów edukacyjnych dla weterynarzy.

Zeszłoroczna edycja ATM należała do bardzo udanych i w tym roku zapowiada się nader ciekawie, z wystąpieniami takich znamienitych gości jak: Sabrina Brando, Sarah Fisher, Jiří Ščučka czy Chirag Patel.

Tegoroczna sesja treningu koni poruszać będzie zagadnienie dobrostanu szkolonych zwierząt i hipoterapii – z wykładami o tematyce:

  • „Praca z koniem do hipoterapii na różnych etapach jego przygotowania” – mgr Natalia Smagacz, pedagog specjalny, terapeuta SI, hipoterapeuta i instruktor jazdy konnej, posiada II klasę sędziowską w ujeżdżeniu, komisarz FEI (The Federation Equestre International),
  • „Hipoterapia w Polsce” – wykład mgr Anny Strumińskiej, prezes Polskiego Towarzystwa Hipoterapeutycznego, który w zastępstwie poprowadzi dr Alicja Paszkiewicz, członek Zarządu Głównego PTHip, fizjoterapeuta, hipoterapeuta, terapeuta SI
  • „Czy konie mogą powiedzieć „nie”? Preferencje a dobrostan koni wierzchowych” – dr hab., prof. IGHZ, Aleksandra Górecka-Bruzda, Instytut Genetyki i Hodowli Zwierząt, PAN,
  • „Tradycja, przesądy i systemy emocjonalne: dlaczego negatywne wzmocnienie dominuje w treningu koni?” – lek. wet. Jakub Gołąb, Rancho Stokrotka.

Wszystkie informacje na temat konferencji dostępne są na stronie: www.atm2018.eu.

Print Friendly, PDF & Email

Więcej w Patronaty

W ostatnim numerze

HiJ nr 70 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XIX Nr 3 (70) Lato 2021

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Pets Diag
Smulders
nuba equi
Unipasz
FizjoFit Animal - rehabilitacja zwierząt
eHorses

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę