Connect with us

415.000 zł w puli nagród na Equestrian Festival Baborówko 2021

Sport i wyścigi

415.000 zł w puli nagród na Equestrian Festival Baborówko 2021

Tradycyjnie, w ostatni weekend maja, w Baborówku nieopodal Poznania odbędzie się Equestrian Festival Baborówko – międzynarodowe zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. W dniach od 27 do 30 maja rozegranych zostanie 6 konkursów międzynarodowych w randze: CCI4*-S, CCI4*-L, CCI3*-S, CCI2*-S, CCIYH2*-S dla koni 6-letnich oraz CCI1*. W ramach konkursu CCI4*-S po raz kolejny w Baborówku odbędą się Mistrzostwa Polski WKKW w kategorii seniorów.

Print Friendly, PDF & Email

Dzięki wsparciu mecenasa zawodów, pana Romana Roszkiewicza, zawody Equestrian Festival Baborówko odbywają się ponownie z niespotykaną w polskim WKKW pulą nagród. W głównym konkursie zawodów na poziomie CCI4*-S pula nagród wyniesie 320.000 zł, a jego zwycięzca zainkasuje nagrodę finansową w wysokości 100.000 zł.

Od kilku już lat wielkim zaszczytem dla nas jest współpraca z panem Romanem Roszkiewiczem, który objął swoim mecenatem zawody Equestrian Festival Baborówko. Zwłaszcza teraz, w tym wyjątkowym czasie, wsparcie dla sportu zawodowego jest niezwykle ważne, dlatego jesteśmy wdzięczni, że kolejny raz możemy liczyć na udział pana Romana Roszkiewicza w tworzeniu Equestrian Festival Baborówko.

mówi Henryk Święcicki jr, dyrektor zawodów

W ramach konkursu CCI4*-S rozegrane zostaną także Mistrzostwa Polski WKKW seniorów – po raz trzeci w Baborówku. O obronę ósmego w swojej karierze tytułu Mistrza Polski będzie mógł walczyć najbardziej utytułowany polski WKKW-ista – Paweł Spisak. Mniej doświadczeni zawodnicy oraz jeźdźcy na młodych koniach będą mogli rywalizować w konkursie CNC 100 (zawody regionalne).

Tegoroczną nowością w Baborówku będą dwa konkursy w powożeniu zaprzęgami parokonnymi. Obie klasy L i N zostaną rozegrane w formule dwudniowej: w sobotę odbędzie się próba ujeżdżenia, a w niedzielę – maraton kombinowany.

Możliwość rozgrywania zawodów w tej konkurencji dała nam modernizacja infrastruktury sportowej, którą zrealizowaliśmy w ubiegłym roku. Baborówko dysponuje obecnie dwoma nowymi arenami z podłożem kwarcowym i systemem podsiąkowym oraz profesjonalnym hipodromem trawiastym.

mówi Henryk Święcicki jr

Zawody w Baborówku planowane są w okresie trwającej epidemii koronawirusa, ale także wirusa koni EHV1.

Wieloletnie doświadczenie w organizacji zawodów jeździeckich pozwala nam na przygotowanie wydarzenia z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Jesteśmy więc przygotowani, aby Equestrian Festival Baborówko przeprowadzić w bezpiecznych warunkach zarówno dla ludzi, jak i dla koni.

podsumowuje Henryk Święcicki jr

Equestrian Festival Baborówko 2021 odbędzie się w Ośrodku Jeździeckim Baborówko w dniach 27-30 maja 2021 roku.

Więcej informacji:

Print Friendly, PDF & Email

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 70 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XIX Nr 3 (70) Lato 2021

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Pets Diag
Smulders
nuba equi
Unipasz
FizjoFit Animal - rehabilitacja zwierząt
eHorses

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę