Connect with us

Paweł Spisak został Mistrzem Polski Seniorów WKKW 2017

Sport i wyścigi

Zakończył się 10. Festiwal Jeździecki Baborówko, który wyłonił tegorocznego Mistrza Polski Seniorów WKKW. W ramach zawodów rozegrano także cztery klasy zawodów międzynarodowych – CIC3*, CIC2*, CIC1* i CCI3* oraz dwie klasy zawodów krajowych – CNC L i CNC P.

Mistrzem Polski Seniorów WKKW w 2017 roku po raz szósty w swojej karierze został Paweł Spisak (POL). Mistrzostwa Polski rozgrywane były w ramach konkursu CIC3* o nagrodę Kuhn – Maszyny Rolnicze, pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Paweł Spisak rywalizował na swoim podstawowym koniu – Banderasie. Piątkowa próba ujeżdżenia nie była dla zawodnika zbyt udana, ale sobotni cross pokazał, że Paweł Spisak i Banderas stanowią doskonałą parę. Para z miejsca dwudziestego piątego po piątkowym ujeżdżeniu, w sobotę po crossie wysunęła się na ósmą pozycję w klasyfikacji ogólnej i na pierwszą wśród reprezentantów Polski. Swoją formę Paweł Spisak i Banderas potwierdzili w dzisiejszej próbie skoków przez przeszkody, pokonując parkur jako jedyni wśród reprezentantów Polski bez żadnego błędu. W klasyfikacji końcowej konkursu CIC3* Paweł Spisak i Banderas uplasowali się na piątej pozycji.

I Wicemistrzem Polski został Jan Kamiński, który startował na Seniorze. Para ta doskonale radziła sobie przez wszystkie trzy dni zawodów. Po wczorajszej próbie terenowej zawodnik plasował się na trzecim miejscu w rankingu Mistrzostw Polski. Dziś w próbie skoków para zrobiła tylko jeden błąd (4 punkty karne) i ostatecznie zajęła w rankingu Mistrzostw Polski Seniorów drugie miejsce, a dziewiąte miejsce w rankingu ogólnym konkursu CIC3*. II Wicemistrzem Polski został Mariusz Kleniuk, który startował na koniu Loretta. Po wczorajszej próbie terenowej zawodnik zajmował czwarte miejsce. Dziś w próbie skoków para poradziła sobie bardzo dobrze, kończąc konkurs z dwoma zrzutkami (8 punktów karnych), zajmując w klasyfikacji ogólnej konkursu CIC3* czternaste miejsce.

Z rywalizacji o złoto w Mistrzostwach Polski wypadli dwaj faworyci: zeszłoroczny Mistrz Polski Seniorów Michał Knap, który wczoraj podczas próby terenowej zaliczył upadek i został wyeliminowany z konkursu oraz świetnie radzący sobie na zawodach w Baborówku Mateusz Kiempa, który także został wyeliminowany z dalszej rywalizacji w konkursie CIC3* z oboma swoimi końmi.

W klasyfikacji ogólnej konkursu CIC3* pierwsze miejsce zajął niemiecki Mistrz oraz trener Polskiej Kadry Narodowej Andreas Dibowski (GER) na koniu Wolsmond. Drugie miejsce należało do Franziski Keinki (GER) na koniu Lancaster 149, a trzecie – Anny Siemer (GER) na koniu Chloe 21.

Znakomicie w trzech długich gwiazdkach, w konkursie CCI3* o nagrodę Lotto, poradziła sobie najbardziej doświadczona w Baborówku zawodniczka – Karin Donckers (BEL). Amazonka z koniem Jalapeno zajęła pierwsze miejsce, a z Gini Ten Hunsel – miejsce drugie. Dla jedynego startującego w tym konkursie Polaka – Pawła Spisaka (POL), który po próbie terenowej był liderem, dzisiejsza próba skoków przez przeszkody nie była udana. Zawodnik na Admirale uzbierał łącznie 29 punktów karnych i ostatecznie uplasował się na piątym miejscu w konkursie CCI3*.

Konkurs CIC2* wygrał Andreas Dibowski (GER) na koniu Belfast 35, drugie miejsce należało do Anny Nilsson (SWE) na koniu Candy Girl, a trzecie – do Mateusza Kiempy (POL) na koniu Ambrozio J.

Pozycję liderki w konkursie CIC1* utrzymała niemiecka amazonka Pauline Knorr (GER) i Cayetano’s Landlord. Para po wczorajszej próbie terenowej miała nad pozostałymi zawodnikami sporą przewagę i mimo jednej zrzutki, Pauline Knorr (GER) ukończyła konkurs na pierwszym miejscu. Z drugą pozycją konkurs ukończył Ksawery Śniegucki (POL) na koniu Gouverneur, który po dzisiejszej próbie skoków pozycji awansował z piątego na drugie miejsce. Trzecią pozycję w tym konkursie zajął Lois Chabot (BEL) na koniu Barlison.

To dziesiąta, jubileuszowa edycja Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. Po raz pierwszy w historii tych zawodów rozgrane zostały Mistrzostwa Polski Seniorów WKKW. Festiwal to także szósta eliminacja Pucharu Polski WKKW, więc wyniki ze wszystkich konkursów liczą się do rankingu Pucharu Polski WKKW, którego finał także odbędzie się w Baborówku – podczas zawodów Baborówko Horse Sale Show w dniach pd 29 września do 1 października 2017 r.

Pełne rezultaty dostępne są na: zawodykonne.com