Connect with us

Mistrzostwa w Sierakowie

Wieści z regionów

Przez zawodników dla zawodników, czyli Jeździeckie Mistrzostwa Wielkopolski w Skokach przez Przeszkody dla Dzieci, Juniorów i Seniorów. Pomysłodawcą i organizatorem był Łukasz Krajewski, założyciel Stowarzyszenia Kraju Jumping Team, który wraz ze swoim teamem postanowił zorganizować Mistrzostwa Wielkopolski na terenie swojego macierzystego klubu Stada Ogierów w Sierakowie.

Jedna z najważniejszych imprez jeździeckich w województwie Wielkopolskim, to Jeździeckie Mistrzostwa Wielkopolski, które miały miejsce 01-03.09.2017 roku na terenie Stada Ogierów w Sierakowie. Pomysłodawcą zorganizowania zawodów tak dużej rangi właśnie w tym miejscu był Łukasz Krajewski, wychowanek KJ Morena oraz założyciel Stowarzyszenia Kraju Jumping. Idea spotkała się z przychylnością nie tylko Wielkopolskiego Związku Jeździeckiego, ale także Stada Ogierów. Organizatorami tej sportowej uczty byli: Stowarzyszenie Kraju Jumping Team, Przedsiębiorstwo Rolno-Hodowlane ,,Gałopol”   sp. z o.o. Gałowo ‒ Stado Ogierów Sieraków, a także KJ Morena Sieraków. Przy Mistrzostwach Wielkopolski odbyły się również Zawody Regionalne.

Na parkurze zmagało się 110 jeźdźców i ponad 130 koni. W zawodach udział wzięła liczna obsada, do której należeli  najlepsi jeźdźcy z Wielkopolski. Pomimo kapryśnej pogody atmosfera była na wskroś jeździecka, a rywalizacja wisiała w powietrzu.

Pierwszy dzień zmagań rozpoczął się konkursami regionalnymi, a następnie odbywały się konkursy  mistrzowskich:

• I półfinał Juniorów (P-110 cm)
  • I półfinał Seniorów (N-125 cm)
  • I półfinał Kucy (60 cm) ‒ wiek zawodników 9-11 lat
  • I półfinał Kucy (80 cm) ‒ wiek zawodników 12-16 lat.

Już po pierwszym dniu bardzo wysoko poprzeczkę postawili: Anna Stasiak KJ Olmet-OstSped Ostrów Wlkp. na koniu Bila w kategorii Juniorzy, Hanna Jachimowicz KJ Liljówka Stęszewko na koniu Avaletto w kategorii Seniorzy, Julia Ganowska KJ Ranczo Kołata na koniu Pasjonata Parys ‒ Kuce (60cm) oraz Oliwia Jach KJ Sokół Damasławek na koniu Kreska.

Drugi dzień zmagań również rozpoczął się konkursami regionalnymi, później odbywał się natomiast II półfinał Kucy (60cm), II półfinał Kucy (80cm), II półfinał Juniorów oraz II półfinał Seniorów.

Pod koniec dnia rozegrany został  Konkurs Specjalny Grand Prix Sierakowa 2017 o Puchar Prezesa Gałopolu. Dzięki temu, iż konkurs ten był dla zaprzyjaźnionych jeźdźców,  mogliśmy podziwiać zawodników z innych województw. I tak, I miejsce zajął Oskar Murawski z zielonogórskiego KJ Przylep-Lotnisko na koniu Konstelacja, II miejsce zajął Dawid Skiba KJ Agro-Handel Śrem na Koniu Che Guevaral, a III miejsce zdobyła Dajana Pawlicka KJ Agro-Handel Śrem na koniu Caiero.

W ostatnim dniu po zwycięstwo sięgnęli kolejni zawodnicy. W kategorii kuce (wiek zawodników 9-11 lat) zwyciężyła Marta Konarska KJ Podkowa Gruszczyn na koniu Jacob, II miejsce zajęła Amelia Hofman KJ Olmet Ost-Sped Ostrów Wlkp. na koniu Filemon, a ostatnie miejsce na podium należało tym razem do Natalii Głowacz z KJ Liljówka Stęszewko, które zdobyła we współpracy z Szamanem.

Wśród starszych zawodników (12-16 lat) w tej samej kategorii zwyciężyła Oliwia Jach KJ Sokół Damasławek na koniu Kreska, II miejsce zajęła Julia Perek Posadowskie TJ na koniu Tazina, III miejsce zdobyła natomiast Natalia Sydow St. KJ Gronówka na koniu Erozja.

Piękne kwiaty dla zwycięzców ufundowała Hurtownia Ogrodnicza Grażyna i Bogdan Królik.

W kategorii Juniorzy I miejsce zdobył Gniewko Jachimowicz KJ Liljówka Stęszewko na koniu Falentino, jako drugi na podium stanął Klaudiusz Jach z KJ Sokół Damasławek na koniu Black Jack, a III miejsce należało do Anny Stasiak i Bili z KJ Olmet-OstSped Ostrów Wlkp.

Najwięcej emocji wzbudził jednak finał Mistrzostw Wielkopolski w kategorii Seniorzy, gdzie walka była bardzo zacięta. Ostatecznie Mistrzem Wielkopolski 2017 r. został Dawid Rakoczy z KJ Profil Piła na koniu Hatoki, II miejsce zdobył Mieszko Dąbrowski z LKJ przy SK Mieczownica na koniu Efron, a III miejsce wywalczył sobie Szymon Stasiak  z KJ Olmet Ost-Sped Ostrów Wlkp. na koniu Denton.

Dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Kraju Jumping Team, Stada Ogierów oraz ludzi którzy kochają i rozumieją jeździectwo mogliśmy podziwiać piękno sportu.