Connect with us

Animal Training Methods 2018

Patronaty

Animal Training Methods 2018

W imieniu organizatorów zapraszamy na II edycję Międzynarodowej Konferencji dotyczącej Szkolenia Zwierząt – Animal Training Methods 2018, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2018, w Warszawie.

Wydarzenie organizowane jest przez: Etologiczne Centrum Szkoleniowo Doradcze – Ethoplanet, Polskie Towarzystwo Etologiczne oraz Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Celem Konferencji jest przedstawienie biologicznych podstaw i mechanizmów treningu zwierząt towarzyszących, gospodarskich i dzikich. Konferencja przeznaczona jest między innymi dla naukowców zajmujących się behawiorem zwierząt towarzyszących, miłośników etologii, ale przede wszystkim dla praktyków zajmujących się treningiem i terapią: trenerów i opiekunów zwierząt w ogrodach zoologicznych, behawiorystów, trenerów psów, zoopsychologów, czy też weterynarzy i zootechników, chcących poszerzyć swoje kwalifikacje – w tym roku Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna przyznała wydarzeniu 25 punktów edukacyjnych dla weterynarzy.

Zeszłoroczna edycja ATM należała do bardzo udanych i w tym roku zapowiada się nader ciekawie, z wystąpieniami takich znamienitych gości jak: Sabrina Brando, Sarah Fisher, Jiří Ščučka czy Chirag Patel.

Tegoroczna sesja treningu koni poruszać będzie zagadnienie dobrostanu szkolonych zwierząt i hipoterapii – z wykładami o tematyce:

  • „Praca z koniem do hipoterapii na różnych etapach jego przygotowania” – mgr Natalia Smagacz, pedagog specjalny, terapeuta SI, hipoterapeuta i instruktor jazdy konnej, posiada II klasę sędziowską w ujeżdżeniu, komisarz FEI (The Federation Equestre International),
  • „Hipoterapia w Polsce” – wykład mgr Anny Strumińskiej, prezes Polskiego Towarzystwa Hipoterapeutycznego, który w zastępstwie poprowadzi dr Alicja Paszkiewicz, członek Zarządu Głównego PTHip, fizjoterapeuta, hipoterapeuta, terapeuta SI
  • „Czy konie mogą powiedzieć „nie”? Preferencje a dobrostan koni wierzchowych” – dr hab., prof. IGHZ, Aleksandra Górecka-Bruzda, Instytut Genetyki i Hodowli Zwierząt, PAN,
  • „Tradycja, przesądy i systemy emocjonalne: dlaczego negatywne wzmocnienie dominuje w treningu koni?” – lek. wet. Jakub Gołąb, Rancho Stokrotka.

Wszystkie informacje na temat konferencji dostępne są na stronie: www.atm2018.eu.

Więcej w Patronaty

W ostatnim numerze

HiJ nr 80 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XXII Nr 1 (80) Zima 2024

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Tofi Horses
eHorses
Purina
Equishop
Energys
De Heus Polska
Equishop
Cavalor
Smarthorse

Artykuł sponsorowany

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę